Lacnejší mramor? Skúste mramorový koberec

Doba čítania 3 minúty Inšpirácia a zaujímavosti
Mramor v interiéri pôsobí honosne a nadčasovo, jeho ceny však nezačínajú na malých čiastkach. Riešením sú mramorové imitácie, tých je nespočetné množstvo. Začnite s mramorovým kobercom, má totiž množstvo výhod a prívetivú cenu.

Čo je mramor

Mramor je hornina. Z hľadiska zloženia prevláda kalcit. Je zvyčajne biely, sivý, tmavo sivý, ale aj zelenkavý, červenkastý alebo dokonca tmavo čierny.

Od nepamäti ľudia mramor vnímali ako luxusný materiál. V minulosti bol označovaný aj ako žiarivý kameň. Prácu s mramorom si obľúbili najmä stavitelia a sochári. Spomeňte si napríklad na Michelangelovho Davida, ktorý je z kararského mramoru.

Vedeli ste, že?
Na svete neexistujú dva rovnaké mramory. Každý jeden kus prírodného mramoru je originál.

Mramor a cena

O mramore sa krásne číta, kým nenarazíte na jeho cenu. Najnižšie sumy väčšinou štartujú na cenovke okolo 40 eur za m2 a zďaleka pri tejto sume nekončia.

Jeho najväčší výrobcovia (Taliansko, Čína, Španielsko a India) sa navyše predbiehajú, kto z nich má túto horninu najkvalitnejšiu. Svoje dobré meno majú práve talianske mramory, najmä z oblasti Carrara, odkiaľ mal mramor aj Michelangelo.

Mramorové imitácie v interiéri: Od doplnkov po koberec

A teraz k jadru veci – ak túžite po mramore aj doma, nemusia na to padnúť vaše celoživotné úspory. Veľmi obľúbené sú práve mramorové imitácie, ktoré interiéru dodajú eleganciu a luxus.

Na mramorové imitácie často narazíte pri rôznych doplnkoch – napríklad v kúpeľni. Siahnuť môžete tiež po konferenčnom stolíku s „mramorovou“ doskou. A potom tu máme podlahy – nespočetné množstvo mramorových či kamenných vzorov nájdete napríklad pri PVC podlahe. Skúste naše PVC podlahy dekor dlažba, kameň. Pokiaľ však nechcete meniť celú krytinu, rýchlym riešením je kusový koberec so vzorom mramoru.

Mramorový koberec je nový hit

Mnohí naši zákazníci sa začínajú pýtať práve na mramorové koberce. Je to totiž tá najjednoduchšia cesta, ako premeniť interiér za výhodnú cenu, získať odolnú, na dotyk príjemnú podlahu.Výhody mramorového koberca

U nás nájdete mramorové koberce kvality TROPICAL. Tie majú okrem mramorového dekoru množstvo ďalších vlastností, ktoré si zamilujete.

    Cena je prívetivá
Za meter štvorcový metrážneho mramorového koberca TROPICAL zaplatíte niečo cez 8 eur.

    Je z odolného materiálu
Metrážne mramorové koberce TROPICAL sú vyrobené z polyamidu, teda z najodolnejšieho vlákna, ktoré len tak nezošliapete. Vzor je tlačený na nízku slučku, vďaka čomu má aj dobrú odolnosť. Zistite viac o polyamide.

    Trieda záťaže je 23
Zvládne teda aj väčšiu prevádzku, napríklad v chodbe či obývačke. Ak si ho plánujete zaobstarať do pracovne, nezabudnite na podložku pod kolieskovú stoličku, aby vám koberec dlhšie vydržal.

    Má výbornú podkladovú vrstvu
Poteší vás aj filcový podklad, ktorý tlmí kročajový hluk a drží teplo v miestnosti. Zistite, ako môžete obstaraním koberca ušetriť stovky eur za vykurovanie.

    Vzor všeličo skryje
Naše mramorové koberce disponujú vysokým leskom a tento elegantný vzor má jednu veľkú výhodu – nejaké tie drobné nečistoty nebudú hneď na očiach.

Mramorový koberec v interiéri

Metrážne koberce od steny k stene majú jednu veľkú výhodu – dokážu rýchlo a jednoducho premeniť interiér. Pokiaľ siahnete po svetlom metrážnom koberci, priestor sa vám hneď opticky zväčší. Tmavšia metráž zase navodí úplne jedinečnú atmosféru a vzorované koberce po celej ploche podlahy dodajú interiéru osobitosť.

Mramorové koberce sa hodia do rôznych štýlov bývania. Skvele podčiarknu elegantný interiérromantickému štýlu dodajú nádych antiky a prírodnému štýlu prinesú do bytu závan mramoru.


Prečítajte si aj ďalšie články z kategórie Inšpirácia