5 tipov pre krásny balkón

Doba čítania 2 minúty Inšpirácia a zaujímavosti

Urobte si zo svojho domova zelenú oázu. Vieme, ako zútulniť a zároveň spríjemniť váš balkón. S týmito 5 tipmi budete mať hotovo raz dva!

1. tip pre krásny balkón: svetlá a sviečky - tie proti komárom

Sú romantické, po zotmení dodajú balkónu nový rozmer a majú aj praktickú funkciu – vidíte aj v tme. Okrem svetiel, ktoré jednoducho zavesíte na zábradlie alebo na stenu, nezabudnite tiež na sviečky.

Balkón v lete, to nie je len romantika, ale aj komáre. Pri výbere sviečok preto siahnite po tých s repelentným účinkom.

2. tip pre krásny balkón: Studené nohy sú len pre nepripravených

Krásny pocit trvá dovtedy, kým sa na balkóne cítite pohodlne. Len čo vás začnú trápiť studené nohy, je celá romantická, pokojná atmosféra preč.

Vyskúšajte kusový koberec vhodný do exteriéru. Tou správnou voľbou sú napríklad „bukláky“, známe svojou odolnosťou. Vyberajte napríklad z radu REDUCE alebo ADRIA.


3. tip pre krásny balkón: Vytvorte si zelenú oázu

Nemusia to byť iba klasické kvetináče na zábradlí, siahnite aj po väčšom kvetináči s rastlinou, ktorú umiestnite do rohu balkóna. Kvety sú vhodné aj ako dekorácia na stenu, prípadne si vyberte závesné kvetináče, na ktoré môžete zavesiť svetlá.

Zelená však nezostane dlho zelená. Poznáme to - dovolenka, veľa slnka, nedostatočné zalievanie. Zelená umelá tráva ako podklad na balkón je voľbou, ktorú často uvidíte na rôznych terasách. A dôvodov je hneď niekoľko. Umelá tráva je praktická a farebne stála.

4. tip pre krásny balkón: Pohodlne sa usaďte

Môžete skúsiť sedieť na podlahe (má to veľa benefitov) alebo si zaobstarať nejaké to sedenie na balkón. Samozrejme ho nezabudnite doplniť vankúšmi a dekami – skrátka pohoda na balkóne.

5. tip pre krásny balkón: Zásteny doprajú súkromie a nielen to!

Takáto zástena je vynálezom storočia. Vďaka nej:

  • vám nikto nepozerá do vašej balkónovej oázy,
  • je balkón chránený pred zbytočnými nečistotami, slnkom a vetrom,
  • predĺžite životnosť svojho balkónového vybavenia.

A aby sme nezabudli na jeden veľmi praktický dôvod, prečo sa oplatí investovať do vylepšenia balkónového sedenia: Krásny balkón zvyšuje hodnotu vašej nehnuteľnosti. Tak sa do toho pustite a zariaďte si krásnu zelenú oázu.


Prečítajte si aj ďalšie články z kategórie Inšpirácia